Muzikál Tři mušketýři

27. září se naše třída 9.C spolu s 9.B a 7.C pod vedením p.uč. Šimákové, p.uč. Horynové a dohledem p.uč. Petřiny vydala do Prahy. Do divadla Broadway jsme šli pěšky kolem nově opraveného Národního muzea přes Václavské náměstí. Zvenčí nevypadá divadlo nějak extra, ale uvnitř je hezké. Divadelní představení byla generální zkouškou, proto praskalo ve švech. Jeli jsme na muzikál Tři mušketýři a měli jsme velké štěstí na interprety, nezpívali žádní alternující zpěváci. Jako d’Artagnan vystoupil Vojta Drahokoupil, v roli Athose zaujal Pepa Vojtek a písně královny Anny zazpívala Linda Finková. Herecké a pěvecké výkony, myslíme si, byly velmi povedené. 

kolektiv 9.C


 

iQLANDIA Liberec

Ve čtvrtek dne 25. října se konala exkurze pro žáky 7. tříd do iQLANDIE v Liberci. Součástí exkurze byla přednáška o síle a Newtonových zákonech. Někteří z nás si vyzkoušeli zajímavé pokusy. Prošli jsme postupně všechny expozice a na vlastní kůži pocítili, jak se člověk cítí při zemětřesení.  V expozici lidské tělo jsme si na figuríně trénovali srdeční masáž, změřili si tlak ve svém těle a složili všechny kosti člověka. Každý žák si zde našel to pravé, co ho zajímá.

Marika Volejníková, 7.D


 

PŘESPOLNÍ BĚH

Ve čtvrtek 27. 9. 2018 se v areálu ZŠ M. HORÁKOVÉ uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu. Naše škola obsadila jak kategorii děvčat, tak obě kategorie chlapců. Svými výsledky se rozhodně nemáme za co stydět.
V kategorii mladších žákyň naše družstvo ve složení P. Švecová, S. Hálová, M. Jelínková, S. Šimonová, S. Rusínová a N. Sejkorová obsadilo 2. místo a zajistilo si postup mezi krajskou elitu.

Krajské finále se konalo v úterý 9. 10. 2018 v lesoparku ČEŘOVKA-JIČÍN. Po hromadném startu a běhu v kopcovitém terénu délky 1,5 km naše dívky jako družstvo obsadily krásné 6. místo. V konkurenci běžkyň z celého kraje si nevedly vůbec špatně. Nutno připomenout, že jejich soupeřkami byly nejenom orientační běžkyně a atletky, ale i dívky – lyžařky z Vrchlabí, Trutnova…

Děkujeme všem běžcům a běžkyním za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Lucie Synková


 

Finále poháru „Aquatlon do škol“

Ve dnech 7. a 8. 6. 2018 proběhlo Finále poháru „Aquatlon do škol“.

I naše škola měla své želízko v ohni. Nominační kritérium splnila Denisa Smutná, která v této republikové soutěži v kategorii D IV. vybojovala krásné 3. místo. Zejména její běžecký výkon lze považovat za špičkový. Trať dlouhou 1500 m zvládla pokořit za 5 min 48 s.

Nejlepší závodníci, kteří se umístili na stupních vítězů, obdrželi medaile, diplomy a věcné ceny.

Deniso, děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme.

                                                                                  kolektiv učitelů tělesné výchovy


 

Dětský den

Čtvrtého června se uskutečnil tradiční „ Dětský den“ pro žáky prvního stupně. Třída 7. B připravila soutěžní disciplíny pro první a druhé třídy. 9. A uspořádala v zámeckém parku pro třetía čtvrté ročníky šipkovanou. Mezi pátými ročníky proběhl turnaj ve fotbale a vybíjené, který organizovala třída 9. C.

Soutěže se uskutečnily za příznivého počasí. Děti byly odměněny sladkostmi a užily si den plný soutěží a her.

                                                                                      Školní parlament