PŘESPOLNÍ BĚH

Ve čtvrtek 27. 9. 2018 se v areálu ZŠ M. HORÁKOVÉ uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu. Naše škola obsadila jak kategorii děvčat, tak obě kategorie chlapců. Svými výsledky se rozhodně nemáme za co stydět.
V kategorii mladších žákyň naše družstvo ve složení P. Švecová, S. Hálová, M. Jelínková, S. Šimonová, S. Rusínová a N. Sejkorová obsadilo 2. místo a zajistilo si postup mezi krajskou elitu.

Krajské finále se konalo v úterý 9. 10. 2018 v lesoparku ČEŘOVKA-JIČÍN. Po hromadném startu a běhu v kopcovitém terénu délky 1,5 km naše dívky jako družstvo obsadily krásné 6. místo. V konkurenci běžkyň z celého kraje si nevedly vůbec špatně. Nutno připomenout, že jejich soupeřkami byly nejenom orientační běžkyně a atletky, ale i dívky – lyžařky z Vrchlabí, Trutnova…

Děkujeme všem běžcům a běžkyním za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Lucie Synková


 

Finále poháru „Aquatlon do škol“

Ve dnech 7. a 8. 6. 2018 proběhlo Finále poháru „Aquatlon do škol“.

I naše škola měla své želízko v ohni. Nominační kritérium splnila Denisa Smutná, která v této republikové soutěži v kategorii D IV. vybojovala krásné 3. místo. Zejména její běžecký výkon lze považovat za špičkový. Trať dlouhou 1500 m zvládla pokořit za 5 min 48 s.

Nejlepší závodníci, kteří se umístili na stupních vítězů, obdrželi medaile, diplomy a věcné ceny.

Deniso, děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme.

                                                                                  kolektiv učitelů tělesné výchovy


 

Dětský den

Čtvrtého června se uskutečnil tradiční „ Dětský den“ pro žáky prvního stupně. Třída 7. B připravila soutěžní disciplíny pro první a druhé třídy. 9. A uspořádala v zámeckém parku pro třetía čtvrté ročníky šipkovanou. Mezi pátými ročníky proběhl turnaj ve fotbale a vybíjené, který organizovala třída 9. C.

Soutěže se uskutečnily za příznivého počasí. Děti byly odměněny sladkostmi a užily si den plný soutěží a her.

                                                                                      Školní parlament

Maraton Emila Zátopka

„Jestli chcete něco vyhrát, běžte 100 metrů.  Jestli chcete něco zažít, běžte maraton.“

Maratonský běh neboli maraton je běžecký závod na vzdálenost 42,195 km, druhá nejdelší atletická disciplína na programu olympijských her.

Letos už po sedmnácté jsme se snažili překonat rekordní čas několikanásobného olympijského vítěze Emila Zátopka. Přihlášených 43 dobrovolníků se sešlo 30. května v zámeckém parku v Chlumci nad Cidlinou, kde se pod taktovkou paní Mackové a Synkové běhala smíšená štafeta tak, že každý běžel jeden kilometr + jeden, co běží finiš (195m). Ti nejrychlejší z nás zvládli svůj úsek zaběhnout v čase kolem 3 minut.

Pan Emil Zátopek tuto trať zaběhl za 2 hod a 23 min. Naši žáci za 2 hod a 32 min. Věřím, že příští rok překonáme rekord našeho významného běžce a budeme o něco rychlejší.

Michaela Jelínková, 6.D


 

DVAKRÁT STŘÍBRO Z ATLETICKÉ SOUTĚŽE PRO NAŠE DÍVKY

Dne 3. 5. 2018 naše 10-ti členné dívčí družstvo odjelo s p. uč. Synkovou na okresní kolo Poháru rozhlasu v kategorii starších žákyň do Hradce Králové. Už na začátku mezi námi panovala nervozita, kterou jsme se však nedaly zaskočit a předvedly ty nejlepší výkony, jaké jsme jen mohly. Během této soutěže jsme si některé z nás zlepšily své osobní rekordy, bojovaly, jak nejlépe to šlo, a hlavně to těm ostatním  „natřely!“

Celkem zde bylo 15 týmů.  Naše síly ale nestačily na první vedoucí tým, a tak jsme se umístily na úžasném 2. místě.

Naše výkony: Viky Myšková a Káťa Školníková zabodovaly na skoku do výšky a obě skočily 135 cm a skončily na 2. místě. Naše štafeta A (složení Verča Havlínová, Eliška Novotná, Denča Smutná a Viky) obsadila 3. místo a naše štafeta B (složení Renča Petráčková, Péťa Tichá, Áďa Sklenářová a Káťa) skončila na 5. místě. Po odstartování sprintu na 60 metrů se  za Verčou, Eliškou a Viky jen zaprášilo. Skvěle jsme si vedly na trati 800 metrů, kde Denča, Péťa a Áďa doběhly všechny pod 2:50 a sekundu po sobě. Ve skoku do dálky bojovaly Káťa, Renča a Eliška a všechny skočily přes 4 metry a nakonec Natka Janouchová, Týna Pešková a Denča vrhaly 3kg těžkou koulí a jejich výkony se pohybovaly kolem 8 metrů.

Domů jsme se vrátily s pohárem a stříbrnou medailí na krku.  Jsem ráda, že jsem mohla být součástí tohoto týmu.

Petra Tichá

 

Dne 10. 5. 2018 jsme se zúčastnily okresního kola soutěže Pohár rozhlasu v Hradci Králové, kategorie mladší žákyně. Zúčastnila se: Petra Švecová, Karolína Staňková, Michaela Jelínková, Klára Jansová, Žaneta Pihýrová, Amálie Novotná, Sabina Hálová, Johana Melišová, Stella Valentová a Tereza Hanušová.Naše škola skončila na skvělém 2. místě, ale do krajského kola postupují bohužel pouze vítězové okresu. Z celého kraje jsme v celkovém součtu bodů na pomyslném  4. místě. Chtěly bychom poděkovat paní učitelce Synkové, že nás podporovala. Holky moc vám děkuju, byly jste fakt skvělý. Velmi moc díky.

VÝSLEDKY 600m: Petra Švecová: 2:01.7 Sabina Hálová: 2:02.3 Michaela Jelínková: 2:11.8

VÝSLEDKY 60m: Petra Švecová: 9.0 Stella Valentová: 9.0 Klára Jansová: 9.2

VÝSLEDKY ŠTAFETA:  A) Klára Jansová+Karolína Staňková+Stella Valentová+Petra Švecová: 35.2 (celkově 1. místo), B) Michaela Jelínková+Johana Melišová+Sabina Hálová+Amálie Novotná: 36.3

VÝSLEDKY SKOK VYSOKÝ: Žaneta Pihýrová: 1.30 Karolína Staňková: 1.30 Amálie Novotná: 1.22

VÝSLEDKY SKOK DALEKÝ: Klára Jansová: 3.42 Amálie Novotná: 3.82 Karolína Staňková: 3.28

VÝSLEDKY HOD KRIKETOVÝM MÍČKEM: Žaneta Pihýrová: 33.25 Johana Melišová: 38.30 Tereza Hanušová: 43.91 (celkově 1. místo)

Tereza Hanušová