Poznávání živočichů

Tak, jak se zvyšuje počet žáků v naší škole, zvyšuje se i počet dětí se zájmem o přírodu. A to, že mají opravdu zájem, předvedly v další soutěži. Tentokrát to byla „Soutěž v poznávání živočichů“. Na druhém stupni se školního kola zúčastnilo 36 žáků, a to s tak výbornými výsledky, že jsme jich dvanáct poslali do Nového Bydžova na ZŠ Karlova. V kategorii 6. a 7. tříd nás reprezentovalo devět žáků a v kategorii 8. a 9. tříd tři žáci. Nestačilo jen poznat předložené živočichy, ale součástí soutěže byly i znalosti o švédském biologovi Carlu Linném. A dopadli jsme báječně:

Mezi 7. a 8. třídami zvítězil Matěj Strnad 6.C a 2.místo obsadila Anička Kolinská 7.A. Dále pak 5. Láďa Stárek 6.A, 8. Lída Šandová 6.C, 9. Tomáš Váňa 6.A, 11. Monika Mrňáková 7.A, 12.Zuzka Burčíková 7.B a 13. – 14. Sára Myšková 7.D spolu s Káťou Wagnerovou 7.A.

Výsledky 8. a 9. tříd: 3.místo Lada Mrňáková 9.A, 4. Jakub Strnad 9.A a 6. Kája Váňová 8.A.

Komentáře jsou vypnuty.