Okresní kolo biologické olympiády

Ve čtvrtek 12. dubna se sedm úspěšných řešitelů školního kola zúčastnilo okresního kola této soutěže v kategorii D (6. a 7. tříd). Okresní kolo se konalo na SOŠ veterinární v Hradci Králové. Soutěže se účastnilo 33 žáků ze základních škol a víceletých gymnázií okresu Hradec Králové. Téma letošního ročníku je „Pohyb“. Žáci soutěžili ve třech oblastech: teoretický test, laboratorní práce a poznávání rostlin a živočichů. Součástí hodnocení byl i vstupní úkol, který děti vypracovaly předem, při svých domácích pozorováních. Mezi úspěšné řešitele (tj. s výsledkem více jak 60% bodů) se zařadilo šest našich žáků. Druhé místo získala a přímý postup do krajského kola si zajistila Anička Kolinská ze 7A. Matěj Strnad (6.C) obsadil čtvrté místo a stal se tak nejúspěšnějším šesťákem okresního kola. Devátý byl Láďa Stárek (6.A), 14. Káťa Wagnerová (7.A), 16. Sára Faltová (7.D) a 20. Tomáš Váňa (6.A). I oni mají šanci na postup. Blahopřejeme

Komentáře jsou vypnuty.