Literární cena Antonína Lauterbacha slaví kulaté výročí

3. května 2018 se v Klicperově uskutečnil jubilejní desátý ročník soutěže mladých čtenářů Literární cena Antonína Lauterbacha. Zúčastnilo se jí celkem 51 žáků a žákyň z 11 základních škol tří krajů, kteří nejenže představili své oblíbené knížky, ale ostatním z nich také četli. Příjemné soutěžní klání má své vítěze, ale svými výkony, za které děkujeme, vlastně zvítězili všichni.
Velmi mě potěšilo, jak kvalitní literaturu si děti vybíraly. Svoji roli tu určitě sehráli i učitelé nebo rodiče. Další radost jsem prožívala z toho, že se mezi soutěžícími objevili jak dívky, tak chlapci. A to, že někteří z nich ve své kategorii zabodovali, svědčí o snad tom, že velmi hezký vztah ke čtení a k literatuře mohou mít i kluci. I chlumecká škola měla svá želízka v ohni, ale ve velké a velmi kvalitní konkurenci jsme si tentokrát cenné kovy neodnesli, i když výkony našich žáků byly velmi dobré. Tak snad příště… Nejvíce se naopak dařilo žákům ze ZŠ Skřivany, Karla IV. Nový Bydžov a Libčany. Blahopřejeme!
Konečné výsledky v jednotlivých kategoriích:
V 1. kategorii zvítězila Tína Bímová ze ZŠ Chomutice, na 2. místech se umístili Anna Trutnovská ze ZŠ Karla IV. Nový Bydžov a Václav Šimůnek ze ZŠ Skřivany, ve 2. kategorii se na bednu dostali Jaromír Mansfeld ze ZŠ Skřivany na 1. místě a na 2. místech Filip Škota, rovněž se ZŠ Skřivany, a Matěj Šimůnek ze ZŠ Libčany, ve 3. kategorii po vyrovnaném boji zvítězila Denisa Šolcová ze ZŠ Libčany, 2. místa patřila Lucii Hoškové, rovněž ze ZŠ Libčany, a Vojtěchu Sedlákovi ze ZŠ Karla IV. Nový Bydžov. Ve 4., rovněž výkony velmi vyrovnané kategorii, porota nakonec rozhodla takto: 1. místo Leona Lelková ze ZŠ Libčany a 2. místa Valentýna Štaflová ze ZŠ Dymokury a Gabriela Lukacsovitsová ze ZŠ Skřivany. Absolutní vítězkou a nositelkou Literární ceny Antonína Lauterbacha pro rok 2018 se stala Zuzana Olahová ze ZŠ Libčany.

Mgr. Milena Komárková

Komentáře jsou vypnuty.