Aquatlonová premiéra se vydařila

Dne 11. 5. 2018 se vydalo 15 žáků naší školy do Trutnova soutěžit o tituly krajských přeborníků v aquatlonu.

Aquatlon je sport, který kombinuje plavání a běh. Obě dvě disciplíny patří mezi základní pohybové dovednosti, které je vhodné u dětí rozvíjet  a upevňovat. Díky skutečnosti, že je aquatlon finančně nenáročný, se mohou tomuto sportu věnovat opravdu všichni.

Plavecká část se konala v krytém plaveckém bazénu a běh na atletickém stadionu. Distance jednotlivých disciplín se lišily dle věkových kategorií.

Do soutěže se sčítaly výkony z plavecké a běžecké části. Tento fakt zajistil napínavý boj po celou dobu závodu.

Nejlepší závodníci v jednotlivých kategoriích, kteří se umístili na stupních vítězů, obdrželi diplomy, medaile a věcné ceny. Vítězové si „odnesli“ tituly krajských přeborníků. Závodníci mimo stupně vítězů si za své sportovní nasazení převzali diplomy a sladké odměny.

I my jsme měli svá želízka v ohni. Všichni naši sportovci bojovali opravdu statečně, zejména v plavecké části se mnohdy jednalo o skutečný boj se sebou samým.

A vyplatilo se. Kromě úžasného zážitku se můžeme pochlubit dvěma krajskými přebornicemi ve svých kategoriích, a to v kategorii III. D –  Petrou Švecovou a v kategorii IV. D – Denisou Smutnou. Obě si zajistily postup na republikové finále poháru, kde si mohou zopakovat plavání na 100m a běh na 1500m.

Na stupně vítězů se podívaly z našich žákyň také Simona Rusínová, Míša Jelínková a Anna Valentová.

Velmi zajímavým prvkem pro všechny zúčastněné bylo zařazení kategorie TRI pro tělesně postižené sportovce.

Znaveni a plni dojmů jsme se vrátili domů. Moc hezky zorganizovaná akce.

 

Mgr. Lucie Synková

Komentáře jsou vypnuty.