DVAKRÁT STŘÍBRO Z ATLETICKÉ SOUTĚŽE PRO NAŠE DÍVKY

Dne 3. 5. 2018 naše 10-ti členné dívčí družstvo odjelo s p. uč. Synkovou na okresní kolo Poháru rozhlasu v kategorii starších žákyň do Hradce Králové. Už na začátku mezi námi panovala nervozita, kterou jsme se však nedaly zaskočit a předvedly ty nejlepší výkony, jaké jsme jen mohly. Během této soutěže jsme si některé z nás zlepšily své osobní rekordy, bojovaly, jak nejlépe to šlo, a hlavně to těm ostatním  „natřely!“

Celkem zde bylo 15 týmů.  Naše síly ale nestačily na první vedoucí tým, a tak jsme se umístily na úžasném 2. místě.

Naše výkony: Viky Myšková a Káťa Školníková zabodovaly na skoku do výšky a obě skočily 135 cm a skončily na 2. místě. Naše štafeta A (složení Verča Havlínová, Eliška Novotná, Denča Smutná a Viky) obsadila 3. místo a naše štafeta B (složení Renča Petráčková, Péťa Tichá, Áďa Sklenářová a Káťa) skončila na 5. místě. Po odstartování sprintu na 60 metrů se  za Verčou, Eliškou a Viky jen zaprášilo. Skvěle jsme si vedly na trati 800 metrů, kde Denča, Péťa a Áďa doběhly všechny pod 2:50 a sekundu po sobě. Ve skoku do dálky bojovaly Káťa, Renča a Eliška a všechny skočily přes 4 metry a nakonec Natka Janouchová, Týna Pešková a Denča vrhaly 3kg těžkou koulí a jejich výkony se pohybovaly kolem 8 metrů.

Domů jsme se vrátily s pohárem a stříbrnou medailí na krku.  Jsem ráda, že jsem mohla být součástí tohoto týmu.

Petra Tichá

 

Dne 10. 5. 2018 jsme se zúčastnily okresního kola soutěže Pohár rozhlasu v Hradci Králové, kategorie mladší žákyně. Zúčastnila se: Petra Švecová, Karolína Staňková, Michaela Jelínková, Klára Jansová, Žaneta Pihýrová, Amálie Novotná, Sabina Hálová, Johana Melišová, Stella Valentová a Tereza Hanušová.Naše škola skončila na skvělém 2. místě, ale do krajského kola postupují bohužel pouze vítězové okresu. Z celého kraje jsme v celkovém součtu bodů na pomyslném  4. místě. Chtěly bychom poděkovat paní učitelce Synkové, že nás podporovala. Holky moc vám děkuju, byly jste fakt skvělý. Velmi moc díky.

VÝSLEDKY 600m: Petra Švecová: 2:01.7 Sabina Hálová: 2:02.3 Michaela Jelínková: 2:11.8

VÝSLEDKY 60m: Petra Švecová: 9.0 Stella Valentová: 9.0 Klára Jansová: 9.2

VÝSLEDKY ŠTAFETA:  A) Klára Jansová+Karolína Staňková+Stella Valentová+Petra Švecová: 35.2 (celkově 1. místo), B) Michaela Jelínková+Johana Melišová+Sabina Hálová+Amálie Novotná: 36.3

VÝSLEDKY SKOK VYSOKÝ: Žaneta Pihýrová: 1.30 Karolína Staňková: 1.30 Amálie Novotná: 1.22

VÝSLEDKY SKOK DALEKÝ: Klára Jansová: 3.42 Amálie Novotná: 3.82 Karolína Staňková: 3.28

VÝSLEDKY HOD KRIKETOVÝM MÍČKEM: Žaneta Pihýrová: 33.25 Johana Melišová: 38.30 Tereza Hanušová: 43.91 (celkově 1. místo)

Tereza Hanušová

Komentáře jsou vypnuty.