Maraton Emila Zátopka

„Jestli chcete něco vyhrát, běžte 100 metrů.  Jestli chcete něco zažít, běžte maraton.“

Maratonský běh neboli maraton je běžecký závod na vzdálenost 42,195 km, druhá nejdelší atletická disciplína na programu olympijských her.

Letos už po sedmnácté jsme se snažili překonat rekordní čas několikanásobného olympijského vítěze Emila Zátopka. Přihlášených 43 dobrovolníků se sešlo 30. května v zámeckém parku v Chlumci nad Cidlinou, kde se pod taktovkou paní Mackové a Synkové běhala smíšená štafeta tak, že každý běžel jeden kilometr + jeden, co běží finiš (195m). Ti nejrychlejší z nás zvládli svůj úsek zaběhnout v čase kolem 3 minut.

Pan Emil Zátopek tuto trať zaběhl za 2 hod a 23 min. Naši žáci za 2 hod a 32 min. Věřím, že příští rok překonáme rekord našeho významného běžce a budeme o něco rychlejší.

Michaela Jelínková, 6.D


 

Komentáře jsou vypnuty.