Míčové sporty v hale

Únor a březen jsou měsíce, kdy venku vládne paní Zima, takže sportovní klání mezi školami probíhají ve vnitřních prostorách hal a tělocvičen.

I letos se naši žáci aktivně zapojili do řady soutěží vypsaných Asociací školních sportovních klubů. Měli příležitost poměřit své síly s ostatními týmy celého královéhradeckého okresu ve vypsaných disciplínách. Sestavili jsme družstva tak, že jsme nakonec měli zastoupení ve většině míčových sportů hraných na základních školách. Mezi nejoblíbenější patří vybíjená, přehazovaná, volejbal a basketbal. Zaznamenali jsme pár postřehů z těchto akcí od přímých účastníků. Děkuji všem žákům za vzornou reprezentaci naší školy a věřím, že to pro ně, stejně jako pro mě, byly skvěle a smysluplně strávené chvíle.

Mgr. Lucie Synková, učitelka TV

Vybíjená 6. tříd – chlapci

Na vybíjenou jsme odjeli dne 27. 3. 2019 vlakem v 7:40. Do Hradce Králové jsme přijeli v 8:10 a odjeli do haly v Třebši. Když jsme přijeli, šli jsme se převléknout a ihned se rozházet. Los nám přidělil ve skupině silné soupeře. Prohráli jsme sice pouze jeden poločas, ale i toto drobné zaváhání nás odsunulo k bojům o 4. – 6. místo. Další zápasy jsme zvládli a celkově se umístili na 4. místě. Bramborová medaile z dvanácti týmů je super úspěch. Byli jsme rádi a jeli jsme domů.

Petr Pihýr, 6.D

Basketbal 6. – 7. tříd – chlapci

Dne 19. 3. 2019 jsme se vydali vlakem do Nového Bydžova na basketbalový turnaj. Náš tým se skládal z žáků 7. a 6. tříd. Do Nového Bydžova jsme přijeli s dobrou náladou a s očekáváním, jak to vše bude probíhat. Turnaje se zúčastnilo 6 týmů z okolních škol. Nám se bohužel podařilo získat jenom jedno vítězství a tak jsme skončili na posledním místě. „Na oslavu“ našeho 6. místa jsme si koupili šampaňské, z něhož polovina skončila na podlaze šatny. Až na výsledek jsme si celý turnaj užili a budeme tak na něj vzpomínat jen v dobrém.

Filip Kala, 7.C

Přehazovaná 7. -8. tříd – dívky

Dne 20. 2. 2019 jsme vyrazily ve složení: Valentová Stella, Pihýrová Žaneta, Rusínová  Alena, Schovánková Adéla, Hanušová Tereza, Šantrochová Ema, Jansová Klára, Grohová Anna, Melišová Johana, Hrochová Alexandra a Jelínková Michaela do Hradce Králové na okresní kolo v přehazované. Na začátku byly všechny týmy rozděleny do dvou skupin. V naší skupině jsme všechny čtyři týmy porazily a tak jsme postoupily do finále. Do krajského kola postupuje jen jeden tým. My jsme zápas o první místo nezvládly a prohrály jsme o tři body. Takže jsme bohužel nepostoupily, ale i tak to pro nás byl velký úspěch. Skončily jsme na krásném druhém místě v královéhradeckém okrese. Domů jsme si odvezly stříbrné medaile.

Michaela Jelínková, 7.D

Komentáře jsou vypnuty.