Dubnová sklizeň přírodopisných úspěchů

    

Tak už tu máme výsledky našich dubnových přírodopisných soutěžních klání. A jsou vskutku super! Začali jsme víkendovou terénní ekologickou soutěží v Jaroměři Zlatý list, kde naše hlídky obsadily 1.místa v obou kategoriích. Za mladší žáky hlídka Lvíčata ve složení Nikča Burčíková 6.C, Pavel Suchánek 6.A, Zuzka Vítková, Jáchym Věříš, Josef Březina a Filip Dušek z 6.B a za starší žáky hlídka Apollosaturn Nela Kadrlová 7.B, Tomáš Váňa, David Vrzáň 7.A, Matěj Strnad 7.C, Zuzka Burčíková a Miroslav Kvasnička 8.B. Hlídky postoupily do dalšího kola, které se koná v Jičíně.

Pak nastaly dva týdny olympiád. Nejprve to bylo krajské kolo geologické olympiády, ve kterém Nela Kadrlová stejně jako loni excelovala a obsadila 2. místo, čímž si s největší pravděpodobností zajistila postup do celostátního kola v Českých Budějovicích. Nutno připomenout, že geologie je téma přírodopisu v až devátém ročníku. Výborné čtvrté místo obsadila Kája Váňová z 9.A.

Ve středu 10.4. se konalo okresní kolo biologické olympiády kategorie D (6. a 7. třídy). Tato soutěž se skládá z testu, který dalece přesahuje učivo základní školy, dále laboratorního úkolu a poznávání organismů. Před okresním kolem musí žáci vypracovat vstupní úkol, což je taková malá seminární práce středoškoláka. Z 28 soutěžících bylo jen 8 úspěšných řešitelů (tj. soutěžících, kteří měli více jak 60% bodů). Naši žáci dopadli skvěle: Nela Kadrlová byla 2. a Matěj Strnad 7.C třetí, navíc jeho práce byla vyhodnocena jako jedna z nejlepších. Oba postupují do krajského kola.

Poslední soutěží bylo okresní kolo biologické olympiády kategorie C (8. a 9. třídy). Zuzka Burčíková ze třídy 8.B patřila k úspěšným řešitelům tohoto kola, obsadila 12.místo.  Nyní budeme čekat na výsledky ostatních okresů Královehradeckého kraje, protože i ona má šanci na postup.

Všem soutěžícím patří naše velká gratulace!

Komentáře jsou vypnuty.