Literární cena Antonína Lauterbacha

Fotogalerie

16. května 2019 se v učebně hudební výchovy v budově naší školy uskutečnil jedenáctý ročník soutěže mladých čtenářů Literární cena Antonína Lauterbacha. Zúčastnilo se jí celkem 47 žáků a žákyň z 9 základních škol z okolí našeho města, kteří nejenže představili své oblíbené knížky, ale ostatním z nich také četli. Příjemné soutěžní klání má své vítěze, ale svými výkony, za které děkujeme, vlastně zvítězili všichni.
Velmi mě potěšilo, jak kvalitní literaturu si děti vybíraly. Svoji roli tu určitě sehráli i učitelé nebo rodiče. Další radost jsem prožívala z toho, že se mezi soutěžícími objevili jak dívky, tak chlapci. A to, že někteří z nich ve své kategorii zabodovali, svědčí o snad tom, že velmi hezký vztah ke čtení a k literatuře mohou mít i kluci. I chlumecká škola měla svá želízka v ohni a na rozdíl od minulého ročníku se nám letos opět zadařilo na 50%. Nejlépe se dařilo žákům z obou ZŠ z Nového Bydžova, ze Libčany a ZŠ Skřivany. Blahopřejeme!
Konečné výsledky v jednotlivých kategoriích:
V 1. kategorii (2. a 3. ročník) zvítězila Kateřina Forbelská ze ZŠ Skřivany, na 2. místech bodovali Julie Kleinerová a Patrik Lančarič ze ZŠ Lovčice. Ve 2. kategorii (4. a 5. ročník) se na bednu dostali Matěj Šimůnek ze ZŠ Libčany na 1. místě a Tina Bímová ze ZŠ Chomutice na 2. místě, ve 3. kategorii (6. a 7. ročník), po velmi srovnatelných výkonech, zvítězil Jakub Dvořáček ze ZŠ Karla IV. Nový Bydžov a 2. místo patřilo Jaromíru Mansfeldovi ze ZŠ Skřivany. Ve 4. kategorii (8. a 9. ročník), ve vyrovnaném klání, porota nakonec rozhodla takto: 1. místo Zuzana Olahová ze ZŠ Libčany a 2. místa Petra Peroutková ze ZŠ Chlumec nad Cidlinou a Kateřina Lingrová ze ZŠ V. K. Klicpery Nový Bydžov.
Absolutním vítězem a nositelem Literární ceny Antonína Lauterbacha pro rok 2019 se stal Vojtěch Sedlák (3. kategorie) ze ZŠ Karla IV. Nový Bydžov.

Mgr. Milena Komárková

Komentáře jsou vypnuty.