HISTORICKÝ ÚSPĚCH NAŠICH “ATLETEK”

Pohár rozhlasu – 51. ročník atletické soutěže školních družstev
Pohár rozhlasu je tradiční prestižní každoroční soutěž, která vytváří a udržuje atletické tradice na školách. Družstva všech škol na území ČR soutěží v příslušných věkových kategoriích. Družstvo tvoří maximálně 12 závodníků. Kategorie mladších žáků byla letos určena pro děti narozené v r. 2005, 2006, 2007 a kategorii starších žáků tvořily ročníky 2003, 2004, 2005.

Disciplíny:
Kategorie IV – starší žáci
60 m, 1500 m, skok vysoký, skok daleký, vrh koulí 4 kg, štafeta 4 x 60 m
Kategorie IV – starší žákyně
60 m, 800 m, skok vysoký, skok daleký, vrh koulí 3 kg, štafeta 4 x 60 m
Kategorie III – mladší žáci
60 m, 1000 m, skok vysoký, skok daleký, hod míčkem 150 g, štafeta 4 x 60 m

Kategorie III – mladší žákyně
60 m, 600 m, skok vysoký, skok daleký, hod míčkem 150g, štafeta 4 x 60 m
Závodí se podle pravidel atletiky. Závodník může startovat nejvýše ve dvou disciplínách a štafetě. Za družstvo můžou startovat 3 závodníci v jedné disciplíně, z nichž dva nejlepší bodují. V běhu na 4 x 60 m můžou startovat 2 štafety, boduje lepší štafeta. Vítězí družstvo s nejvyšším součtem bodů ze všech disciplín.
A jak jsme si vedli? Skvěle.
Na atletickém stadionu v Hradci Králové starší chlapci i starší děvčata vybojovali krásná 6. místa v okrese. V mladších žácích překvapili hoši svojí bojovností a odměnou jim byly bronzové medaile na krku a pohár pro 3. nejlepší tým v okrese.
A mladší žákyně? Ty se probojovaly do krajského kola. Za velmi krutých klimatických podmínek dne 22. 5. 2019, kdy nikdo ze zúčastněných nevěřil, že závody opravdu proběhnou, se děvčata překonala. Navzdory dešti, větru, chladu, bahnu…
Dívky ve složení Sabina Hálová, Klára Jansová, Michaela Jelínková, Stella Valentová, Johana Melišová, Karolína Staňková, Amálie Novotná, Žaneta Pihýrová, Petra Švecová, Tereza Hanušová a Soňa Šimonová (v okrese) dokázaly nemožné. Jsou 2. nejlepším atletickým týmem v celém královéhradeckém kraji, a to jen o pár bodíků za vítěznou sportovní ZŠ Štefcova.
Máme 2. nejrychlejší štafetu v kraji (Sába, Stella, Klára, Kája), krajskou přebornici ve skoku vysokém (Žaneta), krajskou přebornici v hodu kriketovým míčkem (Johana), na bedně jsou dívky i ve skoku dalekém (Amálka) a běhu na 600 m (Sába).
Po doběhu sprintu v promáčených tretrách zaznělo: „Paní učitelko, ty holky jsou fakt mega rychlé!“ A aby nebyly. Vždyť dívky závodily s nejlepšími atletkami ze zhruba 60 škol v kraji. Výsledky jsou ke zhlédnutí na online.atletika.cz.
Odměnou jim budiž krásný pocit, zážitek na celý život a vlídné přivítání v ředitelně školy.
Děvčata děkuji. Byla jste dobrá parta a každá z vás přispěla k tomuto úspěchu. Bylo to super.
Top výkony:
Běh 600 m – 1:58 min Sabina Hálová
Běh 60 m – 8.93 s Stella Valentová
Štafeta 4 x 60 m – 34.49 s Sabina Hálová, Stella Valentová, Klára Jansová, Karolína Staňková
Hod kriketovým míčkem – 45.95 m Johana Melišová
Skok daleký – 4.05 m Amálie Novotná
Skok vysoký – 1.38 m Žaneta Pihýrová

Mgr. Lucie Synková

Komentáře jsou vypnuty.