VERNISÁŽ VÝSTAVY VÝTVARNÝCH PRACÍ ŽÁKŮ

Dlouhodobá spolupráce Oblastní charity v Hradci Králové a naší základní školy je každoročně završena účastí našich žáků na výtvarné soutěži vyhlášené právě touto organizací. Témata soutěží vždy úzce souvisejí s charitativními činnostmi. Obrázky vznikají na konci školního roku, v září následujícího roku pak bývá vyhlášení vítězů s kulturním programem a výstava všech zaslaných prací v budově Krajského úřadu v Hradci Králové. Nejinak tomu bylo i letos, kdy bylo zvoleno téma – POMÁHÁME SENIORŮM.

Tvůrci všech zaslaných obrázků (seznam je na nástěnce vedle sborovny) dostali od města Chlumec nad Cidlinou pět volných vstupů na filmová představení do Klicperova domu v Chlumci nad Cidlinou.

                                                                                                                      Eva Řezáčová

Ve středu 25. 9. jsme jeli do Hradce Králové na výstavu našich obrázků. Jeli jsme s paní učitelkou Evou Řezáčovou.

Hned po příjezdu na Krajský úřad v Hradci Králové jsme se „pozdravili“ tím, že nám holky ze ZUŠ ukázaly stepování. Na výstavě bylo hodně obrázků. Těšili jsme se, až se budou vyhlašovat ceny. Byly dvě kategorie – mladší a starší. Já jsem nic nevyhrála, ale bylo mi to jedno. Byla jsem ráda, že jsem si to užila. Dále nám cvičitelka psů ukázala dva psíky, kteří uměli plno zajímavých věcí. Nakonec přišel pán s holkami ze sboru Jitro a ty nám hezky zazpívaly. A potom i ti, kteří nic nevyhráli, dostali cenu v podobě chipsů, tyčinek a brambůrek. Pak jsme šli na vlak a odjeli zpátky do Chlumce.

                                                                                                          Dominika Sieglová, 6. A

Fotogalerie

Tvůrci oceněných obrázků:

  1. místo – Tereza Vokatá
  2. místo – Monika Stefanová a Natálie Svobodová
  3. místo – Anna Grohová
  4. místo – Barbora Maternová
  5. místo – Ludmila Šandová

Komentáře jsou vypnuty.