Prostřeno

Dne 18. 3. 2019 se konala soutěž Prostřeno. Žáci 7. ročníku vařili zvolený pokrm na téma zdravá výživa. Každá třída vyslala čtyřčlenný tým, který za ni bojoval. Soutěžící měli na přípravu jídla 60 minut. Mezitím porotci (paní učitelky I. Šimáková, G. Masláková a zástupci školního parlamentu Z. Burčíková, Z. Janouchová, M. Mrňáková a M. Rakouský) obcházeli skupinky. Prohlíželi si postup práce a pokoušeli se o amatérské zdokumentování. Po hodině vaření muselo být vše naservírované a nádobí umyté. Porota ochutnávala výborné a krásně naaranžované pokrmy. Ochutnali jsme například lososa s hráškovým pyré, noky se sýrovou omáčkou, zdravé brokolicové karbanátky s opečenou zeleninou a jogurtovým dresinkem a ovesné sušenky s mrkví a mlékem. Nejvíce nám všem chutnal karbanátek se zeleninou od šikovných kuchařů ze 7. C.
I ostatní třídy měly výborné pokrmy. Na 2. místě se umístila 7. A na 3. místě 7. D a 4. místo obsadili žáci 7. B. Nakonec se všechny skupiny vyfotily.

Za školní parlament Z. Janouchová a M. Mrňáková

 

Komentáře jsou vypnuty.