Soutěžíme s přírodopisem

Rok se s rokem sešel a my jsme se znovu vrhli do přírodopisných soutěží. Musím říci, že opět s velkým úspěchem.

V březnu jsme se zúčastnili tradiční regionální soutěže v poznávání živočichů na ZŠ Karlova v Novém Bydžově, kde jsme v našich kategoriích získali obě první místa, jedno druhé a jedno třetí místo. Soutěže se zúčastnilo za druhý stupeň jedenáct žáků, z nichž sedm skončilo do desátého místa.

V kategorii 6. a 7.tříd zvítězil Matěj Strnad ze 7.C, 2.místo obsadila Nikča Špásová 6.B a Lída Šandová 7.C se dělila o 5. – 8. místo. V kategorii 8. a 9. tříd vybojovala 1.místo Monika Mrňáková 8.A, 3.místo (po rozstřelu) Zuzka Burčíková 8.B, 7.místo Tereza Hanušová 8.A a 8.místo Kája Váňová 9.A.

Ani první stupeň nezůstal pozadu: Maxim Volejník ze druhé třídy byl ve své kategorii 10. – 12. a v kategorii 3. – 5.tříd zvítězila Adélka Strnadová, Adélka Dolečková obsadila 8.místo.

VŠEM SOUTĚŽÍCÍM GRATULUJEME A DĚKUJEME ZA REPREZENTACI ŠKOLY.

V měsíci dubnu se konají okresní a krajská kola olympiád. Do okresního kola biologické olympiády se probojovalo šest žáků 6. – 7. tříd a dvě žákyně z 8.tříd. V krajském kole geologické olympiády budeme mít pět zástupců. Také proběhne terénní ekologická soutěž Zlatý list, na kterou do Jaroměře vysíláme šest hlídek. DRŽTE NÁM TEDY V DUBNU PĚSTI!

Komentáře jsou vypnuty.