Novobydžovský slavík

V úterý 26. března jsme vyjeli do Nového Bydžova na Novobydžovského slavíka. Sraz jsme měli v 6:50 a vyrazili jsme autobusem v 7:05. Projeli jsme vesničkami a  najednou jsme byli v Novém Bydžově.Vystoupili jsme a šli jsme asi 10 minut než jsme dorazili do DDM. Uvítali nás, přezuli jsme se a celé jsme si to tam prohlédli. Zůstali jsme ve velkém sále, kde jsme se rozezpívali a čekali až to začne. 

,,Začínáme´´zvolali porotci a všechno zmlklo.

Nejdříve byla kategorie mateřských škol, ale to u nás nikdo nesoutěžil, tak jsme se vypravili do vedlejšího sálu, kde jsme si zpívali naše písničky, které budou soutěžit. Na řadu přišla kategorie 1. – 2. tříd a to u nás soutěžili naše nejmenší ratolesti. V téhle kategorii se umístila na bedně Eliška Netíková. Tuto kategorii jsme ukončili a začala 3. kategorie 3. – 4. tříd. V této kategorii uhájil mužskou elitu Matěj Kolbaba, který si odnesl domů stříbrné ocenění. V předposlední kategorii soutěžili 5.-6. třídy. Tady se od nás nejlépe umístila Adriana Skřivanová, která získala 3. místo. A v poslední kategorii 7.-8. tříd má stříbrný diplom Michaela Jelínková. V kategorii 9. tříd a gymnázií u nás nikdo nesoutěžil, proto beru kategorii 7.-8. tříd jako poslední. Po skončení jsme dorazili na autobusovou zastávku, kde jsme čekali na autobus. Jeli jsme s p. uč. Koliášovou, která nás také propustila u sokolovny, kde jsme se ráno sešli. Tímto bych chtěl poděkovat paní učitelce za pevné nervy, žákům co se umístili, ale i žákům co to jenom zkusili, protože není důležité, abychom se umístili, ale to,že jsme to zkusili.

Autor článku: Pavel Suchánek, 6. A

Komentáře jsou vypnuty.