Prezentace projektového dne aneb „Jak to bylo…“

Videa

Fotogalerie

Základní škola letos na podzim oslaví 120. výročí svého vzniku. Proto jsme se společně s našimi žáky rozhodli, že narozeniny naší školy oslavíme předem, a jak jinak, než prací. V pátek 31. května proběhl projektový den s názvem „Jak to bylo“, jemuž předcházely několikaměsíční přípravy, do kterých se zapojili učitelé i žáci obou stupňů naší školy, školní družina i jednotliví garanti. V nich se snažili zachytit nejen vývoj našeho města a školy, ale také starší či novější dějiny 20. století, dobové výrobky, řemesla, vynálezy, divadlo, výuku anglického jazyka či hudební výchovy, sport i cvičení, kulturu, žurnalistiku či lidové zvyky a tradice, vaření a pečení atd., atd., atd. Bylo toho na výběr opravdu hodně. Žáci na 1. stupni pracovali po třídách, každý z žáků 2. stupně si mohl vybrat téma, které ho zajímá. A tak se začalo připravovat, tvořit, shánět, zkoušet a nacvičovat, péct, šít, vyšívat a kreslit, lepit a nevím, co ještě.
31. května se žáci s vyučujícími sešli na výše uvedeném projektovém dni, aby vše doladili a dokončili tak, abychom v pondělí 3. června mohli na naší škole přivítat širokou veřejnost při prezentaci našeho projektového dne. Tipovali jsme, kolik hostů nás navštíví, a naše odhady předčila opravdu, ale opravdu velká návštěvnost. Přišlo skutečně mnoho rodinných příslušníků od těch nejstarších až po ty nejmenší v kočárcích, představitelé města a dalších organizací, ale i náhodní kolemjdoucí, protože k budově školy v pondělí odpoledne proudily opravdu davy, takže se možná někdo nechal i strhnout. I vstup starým historickým vchodem do budovy mohl být pro někoho příjemným zpestřením a pro ty starší milou připomínkou starých časů. Dle ohlasů veřejnosti jsme přesvědčeni, že se oslava vydařila a že návštěvníci byli spokojeni. To bylo vidět už na doslova nabitých chodbách v přízemí budovy a v prostorách, kde probíhaly jednotlivé prezentace a výstupy. Hukot jako v úle doprovázely spokojené tváře a úsměvy na nich. Kdo chtěl, mohl si prohlédnout celou budovu, bohužel nás zradil výtah, ale ten tu před 120 lety také nebyl, takže o to víc byla návštěva školy autentická.
Při prodeji našich výrobků a dalšího zboží se utržilo nádherných 13 tisíc korun, které budou sloužit tělesně handicapovaným žákům naší školy. Děkujeme!
Snad dobrou práci jsme odvedli, narozeniny školy oslavili, takže teď už si všichni zasloužíme toužebně očekávané prázdniny.

Mgr. Milena Komárková