7. A a 7. B. na lyžáku

Fotogalerie

Hned po vánočních prázdninách jsme po Novém roce odjeli na lyžařský výcvik, který se uskutečnil v Albeřickém údolí v hotelu Vápenka v Krkonoších. Překvapily nás krásné výhledy na hřebeny hor, kudy prochází naše hranice s Polskem.
V průběhu týdne jsme byli zařazeni do několika družstev podle toho, jak nám to šlo. Postupně jsme se zlepšovali, ale bez pádů se to dařilo jen málokomu. Kdo se nebál, zkoušel své dovednosti na skokánku. Sněhu na sjezdovce bylo málo a tak jsme ke konci týdne lyžovali spíše po hlíně. Kvůli nedostatku sněhu jsme jeli na noční lyžování do Mladých Buků, kde se nám moc líbilo, ale zrovna pršelo. Po dvou hodinách jsme byli jako vodníci. V polovině týdne jsme si také vyzkoušeli jízdu na běžkách a nejvíce pak groteskní pády při sjíždění kopců. Na běžkách jsme zvládli dojít až na hranici s Polskem, kde jsme se otočili, a následovaly dlouhé sjezdy z hřebene dolů do údolí.
I když jsme měli dávno po večerce, kromě učitelů nikdo nespal. O to déle jsme museli druhý den luxovat a vykonávat jiné pomocné práce. Někteří si dokonce vysloužili šlapání kopců s lyžemi na ramenou. Jeden den dostal každý pokoj za úkol vymyslet nějakou zábavu na další večer. Vystřídaly se různé žánry: vtipy, básničky, kvízy a scénky. Nervozita nás ovládala, přesto se všichni smáli.
Každý den jsme si něco mohli koupit na baru, ale již druhý den tam nic nezbylo.
Na konci výcviku jsme poděkovali kuchařkám za výborné jídlo a předali jim diplom. Co se týká závěrečného závodu – slalomu, měli jsme smůlu, protože sněhu bylo velmi málo. Přesto jsme se jej pokusili zvládnout, v zatáčkách na trávě, na rovinkách na sněhu a hlíně.
Lyžařský výcvik se nám líbil, hned bychom jeli znovu, ale chtělo by to více sněhu. Vzpomínky nám zůstanou na celý život.

Karolína Kohoutová a Ladislav Bělík – 7.B, Petra Macková- školní psycholožka

Komentáře jsou vypnuty.